Про профілактику і попередження ризикованої поведінки підлітків

     З початку 2021 року в Україні скоїли самогубство 16 підлітків. За останні дні у Боярці та Умані підлітки під час навчального процесу отруїлися лікарськими препаратами, які вживали в надмірній кількості. Одна дитина померла. За даними фактами відкрито кримінальні справи і ведеться слідство. У Боярці директора закладу освіти відсторонено від виконання своїх обов’язків.

Враховуючи дані факти просимо посилити роботу психологів, соціальних педагогів і класних керівників з учнями щодо формування відповідального ставлення до життя та розуміння наслідків своєї поведінки. Для використання в роботі рекомендуємо програми: Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення Підготовка вчителів до розвитку життєстійкості/стресостійкості у дітей в освітніх навчальних закладах Шляхи подолання дитячої психотравми в діяльності працівників психологічної служби Впровадження програми психосоціальної підтримки для дітей 9-12 років: ЗНАЮ. МОЖУ. РОБЛЮ Сучасні технології збереження здоров'я учнів: кращий досвід Психолого-педагогічна робота з дітьми, схильними до прояву девіантної, делінквентної поведінки . Дані програми можна переглянути і завантажити за посиланням на сайті Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи:  http://psyua.com.ua/index.php?lang=ua&page=literatura#literatura .

До попередження ризикованої поведінки необхідно залучити батьків. У роботі з ними варто використовувати такі поради: приділяти більшу увагу психологічному стану дитини; перевіряти шкірні покриви дитини на наявність пошкоджень;  перевіряти облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах, зокрема ТікТоку, та групи, до яких входить акаунт; перевіряти вміст спілкування у приватних чатах; звертати увагу на коло спілкування дитини; намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями; обов’язково контролювати те, які фото- та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини; встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини (рекомендації щодо алгоритму дій по встановленню «Батьківського контролю»: http://tvoemisto.tv/news/yak_zahystyty_svoyu_dytynu_vid_poganogo_vplyvu_v_interneti_porady_vid_kiberpolitsii_84608.html   . У випадках виявлення небезпечного контенту варто звертатися до Департаменту Кіберполіції Національної поліції України (тел. 0800 505 170).

                                                                                                                                                                                                                         Психолог Оксана Ткаченко

Login Form
Пошук по сайту
Корисні посилання
 

rysunok2
 


  

842bfb09fe17068d9c4af30e722371d8

SQE logo Word 2 1
Хто на сайті

На сайті 5 гостей та відсутні користувачі