Довідка

про стан освіти в Тальнівському  районі в 2011 – 2012 н.р.

 У структурі освітньої галузі району у 2011-2012 навчальному році функціонує  57 навчальних закладів:  24 дошкільних установи (1 дошкільна установа тимчасово не працює, перебуває на капітальному ремонті), 20 загальноосвітніх закладів, 11 навчально-виховних комплексів, 3 позашкільні навчальні заклади,  в яких  навчається та виховується  4936 дітей та молоді, працює 1265 осіб, з них 758педагогічних працівники.

Дошкільна освіта

У 24  дошкільних навчальних закладах та 11 дошкільних підрозділах НВК виховується 1380 дітей дошкільного віку.

Суспільним дошкільним вихованням  охоплено 78% дошкільників району, що свідчить про належний рівень освітніх послуг для дошкільнят і довіру батьків до дитячих садків. Підготовкою до навчання в школі охоплено 100 відсотків дітей п’ятирічного віку.

З метою забезпечення цілорічного функціонування дошкільних закладів у сільських населених пунктах зі складною демографічною ситуацією функціонують навчально-виховні комплекси «дошкільний заклад-школа» – у селах Глибочок, Гордашівка, Кобринове, Криві Коліна, Лащова,  Павлівка Перша, Поташ, Романівка, Онопріївка, Піщана, Шаулиха. Назріла необхідність створення такого комплексу у селі Папужинці.

У 2011 - 2012 навчальному році дошкільні навчальні заклади працюють за новою Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», змістове наповнення якої спрямоване на гармонійний та різнобічний розвиток дитини дошкільного віку, формування його особистості, створення в умовах дошкільного закладу розвивального життєвого простору.

Крім виконання базових стандартів дошкільної освіти в районі значна увага приділялась  розвитку творчих здібностей та нахилів,  які реалізувалися через гурткову та студійну роботу. У  дитсадках району діють  67 гуртків різних напрямків та спрямувань - естетичного, розвивального фізкультурно – оздоровчого профілів.

У  міських дитячих садках  функціонують   4 групи компенсуючого типу для дітей з вадами мовлення, зокрема, у дитячих садках №2 «Берізка» і №4 «Світлячок» по 1-й, у ДНЗ №1 «Ромашка» - 2, у яких навчаються 70  вихованців дошкільного віку.

В усіх дошкільних закладах міста облаштовані спортивні майданчики, приміщення для фізкультурно-оздоровчої роботи та футбольні поля. При цих закладах створені та працюють спортивні секції та гуртки,  які відвідують 111 дитини. Дошкільнята міста постійно беруть участь у Малій спартакіаді, засновником якої є Тальнівська міська рада, змагань з міні - футболу.

За останній час  зміцніла матеріально – технічна база дошкільних установ міста та сіл Майданецьке, Соколівочка, Кобринова Гребля, Вишнопіль, Корсунка, Мошурів, Веселий Кут, Лісове.

У дошкільних закладах району проведено  якісні  капітальні ремонти, включаючи системи  опалення, водопостачання, водовідведення (Вишнопіль, Корсунка, Соколівочка, Лісове, Романівка, Майданецьке, Тальянки).

У районі вирішено питання цілорічної роботи  дошкільних установ. Усі дошкільні заклади мають автономне опалення.

Проте у дошкіллі достатньо проблем:

- виконання норм  харчування   на 70 – 80;

- потребує  оновлення предметно – ігрове, розвивальне та методичне забезпечення педагогічного процесу;

-  низьким ще залишається відсоток педагогічних працівників . які мають вищу освіту -  29 % ;

- вартість утримання однієї дитини одна з найнижчих у області.

Загальна середня освіта

Для задоволення потреб населення в здобутті загальної середньої освіти в районі функціонує 31 загальноосвітній навчальний заклад, в яких здобувають освіту 3556 учнів, з них: 17 загальноосвітніх шкіл (6 шкіл І-ІІ ст., 11 шкіл І-ІІІ ст.),  11 навчально – виховних комплексів, Тальнівський економіко – математичний ліцей, Тальнівська санаторна загальноосвітня школа – інтернат. Рішенням сесії районної ради від 17.12.2010 р. № 2 - 11 створено Тальнівський навчально – виховний комплекс «загальноосвітня школа І – ІІІ ст. № 1 – гімназія».

Працює 22 групи продовженого дня для учнів початкових класів, якими охоплено 583 учні (16,4  %  всіх учнів).

Проводиться відповідна робота щодо надання якісної освіти учням, які потребують корекції фізичного (або) розумового розвитку. Створено та щорічно поновлюється банк даних про дітей цієї категорії. Станом на 01.01.12 року обліковано 72 дитини-інваліда, 9 із них навчаються у 2011-2012 навчальному році  за індивідуальною формою навчання, 37 дітей з обмеженими можливостями, 19 з них навчаються у загальноосвітніх закладах району.

У районі розпочато  процес оптимізації мережі закладів освіти.

Так рішенням сесії Тальнівської районної ради від 31.05.2011р. № 6 Тальянківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів реорганізовано у загальноосвітню школу І-ІІ ступенів,  Романівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів реорганізовано у навчально-виховний комплекс  І-ІІ ступенів. Крім того, рішенням сесії районної ради від 14.06.2011 №7-1 Тальнівську загальноосвітню школу І-ІІІ ст. №4 реорганізовано шляхом приєднання до Тальнівського  навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1 – гімназія». Причиною реорганізації означеного закладу було те, що школа не мала власного приміщення і відповідно обладнаних кабінетів хімії, фізики, шкільної майстерні, спортивного залу, проблемою була організація харчування учнів. 13.12.2011 р. рішеннями сесії Тальнівської районної ради на базі Онопріївської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів та Піщанської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів створені навчально – виховні комплекси.

Усі діти шкільного віку охоплені навчанням. Із 4335 дітей шкільного віку, які проживають у районі, 4320 дітей здобувають  загальну середню освіту  в школах, 596 –  у ВНЗ всіх рівнів, 151 –  в ПТНЗ. 15 дітей не підлягають  навчанню за станом здоров’я.

З 9-х класів шкіл району  випущено 467 учнів, з них 39 одержали свідоцтва з відзнакою. Середню освіту в районі здобули 255 осіб, з них 33 нагороджені медалями (22  – золотою, 11 -  срібною ).

У районі за межею пішохідної доступності проживає  208 учнів, що становить 5,8% від загальної кількості школярів. Всі 100% підвозяться. Організований підвіз учнів до місця навчання та додому здійснюють 5 «Шкільних автобусів», з них 2 придбано за рахунок коштів районного бюджету. П’ятьма   спеціалізованими шкільними автобусами підвозяться до Білашківської, Майданецької, Соколівоцької, Тальнівської № 2 шкіл та Кривоколінського НВК 192  учнів з 14 населених пунктів, 16 учням виготовлено проїзні квитки.

Профільне навчання

У районі профільне навчання реалізовується відповідно до  Програми впровадження профільного навчання Тальнівського району на 2009-2011роки, затвердженої колегією відділу освіти від 30.10.09 протокол № 4.

У 2011-2012 навчальному році діє  13 (72%) профільних закладів, з них 11 –  ЗОШ І-ІІІ ст., Тальнівський НВК  « ЗОШ  І-ІІІ ст.№1 – гімназія» та економіко-математичний ліцей. Профільною освітою  охоплено 375 учнів (83 %), які навчалися у 30 (77%) класах, з них 195 (78.6%) дитини –  у сільській місцевості. Навчання організоване за 7 профілями: філологічним, математичним, природничим, технологічним, художньо - естетичним,  суспільно-гуманітарним та спортивним.

Найбільше учнів старших класів навчається за філологічним – 140 (37.3%),  математичним профілями – 75 (20%),  найменше – за художньо – естетичним  – 5 (1.3%).

У 11 навчальних закладах  (4 міських та 7 сільських) організована допрофільна підготовка, якою охоплено 433 учнів (29 класів). Сім шкіл доповнюють профільне навчання за рахунок гуртків позашкільних закладів (РБДЮ, СЮТ, ДЮСШ).

15 закладів освіти співпрацюють з 12 ВНЗ різного рівня акредитації, що становить 89% від загальної кількості ЗОШ І-ІІІ ст. і 50% від загальної кількості закладів освіти району. Найкраще співробітництво організовано в Тальнівському економіко-математичному ліцеї, Легедзинській ЗОШ І-ІІІ ст. та Кривоколінському НВК.

300 учнів  у 7 школах поглиблено  вивчають  окремі предмети (українська мова і література, математика, іноземні мови, історія, економіка, біологія,  фізична культура)

Робота з обдарованими дітьми

На виконання Програми роботи з обдарованою молоддю на 2007 – 2010 роки, затвердженої рішенням сесії Тальнівської районної ради від 16.01.08 № 15-4, дія якої була продовжена рішенням сесії райради від 25.02.2011 № 4-7, створено банк інформаційних матеріалів  з питань впровадження системного пошуку,  діагностики та своєчасного виявлення талановитих дітей та молоді.

У  школах району діє  194 факультативи, 137 курсів за вибором.   Учні     охоплені гуртковою роботою в школах та позашкільних навчальних закладах, 62 школярі є членами МАН.

На базі ліцею та РБДЮ діють центри роботи з обдарованими дітьми, в ліцеї – наукове товариство «Ерудит». На базі Тальнівського економіко - математичного ліцею і Тальнівського НВК  організовано роботу районних міжшкільних факультативів. Головним завданням  факультативів стали -  науково - дослідницька діяльність та підготовка обдарованих учнів до участі в  предметних олімпіадах і конкурсах.

З метою розвитку творчості школярів, виявлення їх обдарувань, самореалізації та організації дозвілля були проводяться  районні фестивалі, конкурси, виставки, свята: фестиваль дитячої творчості «Грайлива веселка», конкурс естрадної пісні «Зоряний дощ», конкурси:  на кращу організацію туристсько-краєзнавчої роботи у закладах освіти, на кращий  учнівський твір «Світ моїх захоплень»,  «Шляхами подвигу і слави», краєзнавчі: «Моя батьківщина – Україна», « Історія міст і сіл України», творчих робіт « У пам`яті навіки збережу», профілактичних  програм «Твоє життя – твій вибір», «Найкращий читач України», « Найкращий відгук на дитячу книжку»;  виставка декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, спортивна гра-випробування «Котигорошко» та ін.

Щороку проводиться  районне свято для творчо обдарованих дітей, гра випробування  «Котигорошко»; літературні конкурси, вікторини різних тематик; краєзнавчі  олімпіади, конкурс знавців української мови ім. П.Яцика.  За результатами проведення  обласного туру вказаного конкурсу у 2011 році 1 учениця району (Тальнівська ЗОШ І – ІІІ ст.  №2) отримала призове ІІІ місце .

Організовуються та проводяться дитячо-юнацькі спортивні змагання на призи клубу "Шкіряний м’яч", "Старти надій", "Хто ти, майбутній олімпієць", спартакіади школярів та допризовної молоді, турніри пам’яті воїнів – афганців,  кубки, чемпіонати з різних видів спорту.

Зразковий  фольклорний  колектив «Веснянка» Тальнівського навчально – виховного комплексу став дипломантом Міжнародного фольклорного фестивалю «Княжа династія» та переможцем обласного конкурсу «Великодні дзвони».

Із районного бюджету здійснюються асигнування на  виплату грошових винагород талановитим молодим особам, перспективним спортсменам, переможцям обласних олімпіад, конкурсів з базових дисциплін, МАН.

Запроваджена система матеріального і морального заохочення педагогічних працівників, які займаються навчанням і вихованням обдарованої молоді та готують переможців обласного та всеукраїнського рівнів олімпіад та конкурсів.

У 2011 році  матеріальне заохочення талановитої молоді та їх наставників становило   21300 грн.

Педагогічні кадри

Навчально-виховний процес забезпечували: 139 педагогів – дошкільників (з них завідуючих 23, вихователів – 87, музичних керівників – 11,учителів  - логопедів - 4, інструкторів з фізичної культури – 6, 1 практичний психолог), 619 вчителів ( з них: 440 –викладачів, 31 директор, 30 заступників, 29 вихователів, 5 логопедів, 20 практичних психологів, 24 соціальних педагоги, 17 педагогів-організаторів, 23 бібліотекарі ).  559 (90,3 %) вчителів і 41  (29 %) вихователів - мають вищу педагогічну освіту, 22 вчителів і 3 вихователі – навчаються заочно.

Кваліфікаційний  рівень: вища кваліфікаційна категорія – 107 педагогів  та 4  вихователі, І кваліфікаційна категорія – 300 відповідно 6 вихователів, ІІ кваліфікаційна категорія – 59 відповідно 5 вихователів, кваліфікаційна категорія «спеціаліст» - 93 відповідно 26 вихователів,  звання: «старший учитель» – 48 педагогів, «вчитель – методист» – 16  учителів, «вихователь – методист» - 17,  один Заслужений учитель України.

- 135 педагогам (100 %) забезпечено безкоштовний підвіз до сільських шкіл.

У 2011/2012 навчальному році загальноосвітні заклади  району  100% забезпечені педагогічними працівниками.

Було організовано  курсову перепідготовку  73 педагогам. Пройшли атестацію 92 педагогічних працівників та позачергову 13 педагогів.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування

Відділом освіти та навчальними закладами проводиться відповідна робота щодо забезпечення соціального захисту дітей різних категорій, зокрема, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Ведеться облік дітей пільгових категорій. Станом на 01.01.12 у загальноосвітніх навчальних закладах району обліковано:

дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування – 49 учнів;

багатодітних сімей –  228,  в них дітей – 674;

неблагополучних сімей – 68, в них дітей – 123;

дітей-інвалідів – 72;

малозабезпечених сімей – 18, в них дітей -35;

сімей матерів – одиночок – 202, в них дітей – 209;

розлучених сімей – 411, в них дітей – 534;

напівсиріт : сімей – 117, в них дітей – 140.

Комп’ютеризація й інформатизація навчально-виховного процесу

У навчальних закладах району встановлено 334 одиниць комп’ютерної техніки, в тому числі  29 навчальних комп’ютерних комплексів. На одне робоче місце, обладнане сучасним комп’ютером, припадає 7 учнів 5-11 класів, 10.6 – 1 – 11 класів. Усі школи і шкільні бібліотеки підключено до мережі Інтернет. У всіх загальноосвітніх навчальних закладах також створено власні сайти.

Для якісної організації навчально-виховного процесу у минулому навчальному році придбано і використовується у навчальних закладах району 10 мультимедійних  засобів, з них 5 інтерактивних дошок.

У школах використовується більше 160 електронних програм і підручників, придбаних за рахунок різних джерел фінансування.

Починаючи із жовтня 2011 року в районі розпочалось впровадження інформаційної системи управління освітою (ІСУО) www//isuo.org

Харчування

Гаряче  харчування організоване у всіх  навчальних закладах району:

12 шкіл – у зоні радіоактивного забруднення,

17 шкіл організовують харчування самостійно,

2 школи – спільно з місцевими господарствами.  Учні  загальноосвітніх навчальних закладів стовідсотково охоплені харчуванням.

Вартість  харчування у 1- 4 класах  – 9.99 грн., 5-11 класів – 10.94 грн.

Для  харчування дошкільнят,  учнів 1- 4 класів  та дітей пільгових категорій у 2012 році  виділено 600 тис. грн. з районного бюджету.

Позашкільна освіта

У районі функціонують три  позашкільні навчальні заклади: районний Будинок дітей та юнацтва, Станція юних техніків, дитячо – юнацька спортивна школа. У 99 гуртках і секціях цих закладів  зайнято 1467 учнів, що становить 41.3 % від усієї кількості учнів.

У РБДЮ працює 49 гуртків, які охоплюють 725 вихованців, у СЮТ – 24 гуртки, які охоплюють 360 вихованців, у ДЮСШ- 26 секцій, де зайняті 382 вихованці.

Зміцнення матеріальної бази закладів освіти району

З  метою забезпечення своєчасної підготовки навчальних закладів району   до сталого функціонування в осінньо – зимовий період 2011-2012 років та своєчасної і якісної підготовки приміщень навчальних закладів до нового навчального року, на виконання розпорядження голови Тальнівської райдержадміністрації від 24 квітня 2011 р.  № 283 «Про     підготовку об'єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери району   до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 років», наказу   Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації від 28 квітня 2011 р. № 173,  у відділі освіти було розроблено та затверджено комплекс основних  заходів щодо підготовки навчальних закладів району до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 років.

У  всіх  навчальних закладах району проведено поточні ремонти приміщень установ, крім того:

-  відновлено роботу частини системи опалення у Соколівоцькій ЗОШ І – ІІІ ст.,

- здійснено промивку системи опалення Майданецької ЗОШ І – ІІІ ст.,

- облаштовано дошкільний підрозділ та відремонтовано спортивну залу Романівського  НВК,

- проведено поточний ремонт спортивної зали Глибочківського НВК,

- відремонтовано водогони у  Павлівському Першому  НВК, Соколівоцькій ЗОШ І – ІІІ ст.,

- облаштовані внутрішні туалети у Майданецькій, Вишнопільській, Соколівоцькій, Онопріївській, Зеленьківській, Заліській школах  Тальнівському НВК,

- виконані ремонтні роботи газового та електрообладнання на теплогенераторних навчальних закладів,

- проведено профілактичні роботи  обладнання 25 теплогенераторних та 5 котелень та  теплових мереж біля них,

- капітально відремонтовані твердопаливні котли в Онопріївській ЗОШ та Потаському НВК,

- замінено водогрійний котел в Гордашівському НВК,

- здійснено чергову державну повірку комерційного вузла обліку природного газу на котельні Тальнівського НВК із заміною коректора  газу та газових лічильників  в кількості 6 шт.,

- здійснено чергову державну повірку манометрів, термометрів, сигналізаторів,

- здійснено чергову  повірку димвенканалів на теплогенераторних,

- виконані роботи по заміні віконних блоків в Тальнівському НВК, Тальнівській  № 2, Тальянківській, Майданецькій, Мошурівській, Білашківській, Заліській, Піщанській  школах,  Потаському НВК та районному Будинку дітей та юнацтва, на загальну суму 581 500 грн.

- виготовлена проектна документація на заміну котлів Соколівоцької  та Онопріївської ЗОШ І – ІІІ ст., в Онопріївській ЗОШ І – ІІІ ст.. замінено котли,

- завезено  282 тони вугілля та 122 м³ дров, забезпечено паливом на 73% на опалювальний період,

- збудовано багатофункціональний спортивний майданчик в Кривоколінському НВК,

- виконано поточний ремонт їдальні Лісівської ЗОШ І – ІІІ ст. та Гордашівського НВК,

- замінено огорожу біля Корсунської ЗОШ І – ІІ ст.,

- підписані 32 акти готовності теплового господарства в  інспекції Держенергонагляду та 32 паспорти будівель в інспекції Держархбудконтролю. Також проведені обстеження теплогенераторних, працюючих на газоподібному паливі інспекторами Державної інспекції з енергозбереження та Держгірпромнагляду та отримані дозволи на пуск природного газу в зв’язку з початком опалювального сезону.

Роботи щодо підготовки навчальних закладів до нового навчального року та роботи в осінньо – зимовий період виконано на 100 %.

Login Form
Пошук по сайту
Корисні посилання
 

rysunok2
 


  

842bfb09fe17068d9c4af30e722371d8

SQE logo Word 2 1
Хто на сайті

На сайті 5 гостей та відсутні користувачі